Træning starter ved klubhuset på Smedevej 2 i Sædding. Vi mødes i gården med indkørsel gennem den gule jernport ved siden af Snedkervej 19. Der er træning for alle tirsdag og torsdag kl. 17.
U11-U15 træner indendørs på vores nye hometrainere. 
 
 SENESTE NYHEDER
Ugens Resultater
 
3 dage i Nord
 
31. marts i Bjergby, Hjørring
U11P nr. 1 Astrid Norup Christiansen
U13P nr. 2 Sofie Pedersen
U15p nr. 2 Julie Uhre
         nr. 4 Sofie Amalie Steen Pedersen
         nr. 6 Mette Kristine Tygesen 
U15 nr. 29 Magnus O'Connor
U17 nr. 3 Anders Toft Nielsen
         nr. 24 Rasmus Søjberg Pedersen
         nr. 32 Jeppe Lunding
         nr. 45 Mathias Tang Jensen
         nr. 51 Oskar Tjørnelund Betzer 
C nr. 5 Frederik Uhre
      nr. 7 Rasmus Kristensen 
D nr. 19 Mads Tygesen
H40 nr. 11 Jesper Moltke Sørensen
 
1. april i Hanstholm
U11P nr. 1 Astrid Norup Christiansen
U13P nr. 1 Sofie Pedersen
U15p nr. 3 Julie Uhre
         nr. 6 Mette Kristine Tygesen
         nr. 7 Sofie Amalie Steen Pedersen
U15 nr. 18 Kevin Biehl
U17 nr. 8 Anders Toft Nielsen
         nr. 22 Rasmus Søjberg Pedersen
         nr. 39 Jeppe Lunding
         nr. 42 Mathias Tang Jensen
C nr. 2 Frederik Uhre
      nr. 10 Rasmus Kristensen
      nr. 11 Mathias Nielsen 
D nr. 4 Mads Tygesen
H40 nr. 10 Jesper Moltke Sørensen
 
2. april i Klarup, Aalborg
U11P nr. 1 Astrid Norup Christiansen
U13P nr. 1 Sofie Pedersen
U15p nr. 4 Julie Uhre
         nr. 6 Sofie Amalie Steen Pedersen
         nr. 7 Mette Kristine Tygesen
U15 nr. 16 Kevin Biehl
U17 nr. 15 Anders Toft Nielsen
         nr. 25 Rasmus Søjberg Pedersen
         nr. 35 Jeppe Lunding
         nr. 60 Oskar Tjørnelund Betzer
B nr. 14 Frederik Uhre
C nr. 7 Rasmus Kristensen
D nr. 9 Mads Tygesen
H40 nr. 11 Jesper Moltke Sørensen
 
Samlet resultat
U11P nr. 1 Astrid Norup Christiansen
U13P nr. 1 Sofie Pedersen
U15p nr. 2 Julie Uhre
         nr. 4 Sofie Amalie Steen Pedersen
         nr. 5 Mette Kristine Tygesen
U15 nr. 24 Kevin Biehl
         nr. 36 Magnus O'Connor 
U17 nr. 6 Anders Toft Nielsen
         nr. 21 Rasmus Søjberg Pedersen
         nr. 35 Jeppe Lunding
         nr. 54 Mathias Tang Jensen 
         nr. 66 Oskar Tjørnelund Betzer
B nr. 28 Frederik Uhre
C nr. 3 Rasmus Kristensen
      nr. 8 Frederik Uhre 
      nr. 26 Mathias Nielsen
D nr. 5 Mads Tygesen
H40 nr. 4 Jesper Moltke Sørensen

 
  Ugens Billede
 
Har du har et godt/sjovt billede fra weekendens løb, send det til l.tygesen@gmail.com
 
 
 
 
 
 
 

Hvad kan du forvente af ECR

· At vi er en aktiv cykelklub for ryttere som har lyst til at køre DCU licensløb .

· At vi giver tilskud til træningslejre og løb, se regler under Retningslinjer.

 
Hvad forventer vi af dig som medlem af ECR

· At du er medlem af ECR for at køre licensløb.

· At du deltager aktivt i klubbens fællestræning.

· At du / dine forældre hjælper til løb og arrangementer.

Du kan læse meget mere om klubben og hvilke muligheder du har under ”Om klubben” på hjemmesiden.

Banner